xl9b20d47q5y3tkbjq4b34fo3g7ogc

§1 TRYCHOLOGIA 

1. Ile kosztuje wizyta u trychologa?

Cena pierwszej konsultacji trychologicznej różni się w poszczególnych gabinetach i jest to kwestia indywidualna. Na cenę wizyty wpływa doświadczenie trychologa, jego wykształcenie, czas trwania i zakres konsultacji, rodzaj wykorzystywanych urządzeń i kosmetyków, miasto czy też rozpoznawalność w branży i social mediach. Z pewnością więc cena konsultacji trychologicznej u osoby z dużym doświadczeniem oraz uwzględniającej nie tylko aspekty pielęgnacyjne, ale i też diagnostykę laboratoryjną czy suplementację – będzie wyższa i z pewnością bardziej efektywna.

Na cenę wizyty u trychologa wpływa też poziom przeszkolenia specjalisty, a także to, co dostajesz po odbyciu się wizyty jako pacjent. Czasem jest to 1-2 zdania na temat pielęgnacji dla Ciebie wypowiedziane na wizycie, a czasem wielostronicowe spersonalizowane zalecenia domowe. 

 

2. Czy trycholog jest lekarzem? 

Trychologiem może być osoba która jest lekarzem, ale również osoba, która jest kosmetologiem, dietetykiem, pielęgniarką, a także osoba nie będąca w ogóle związana z branżą medyczną. Trychologia nie jest w pełni uregulowanym zawodem – trychologiem może nazwać się osoba zarówno po ukończonym szkoleniu/kursie jak i osoba po studiach podyplomowych z wyższym wykształceniem.

W razie konieczności trycholog współpracuję z lekarzem w zakresie diagnostyki czy jeśli konieczne jest wdrożenie farmakoterapii. Szczególnie warto zwrócić uwagę na przypadki łysień bliznowaciejących, plackowatych czy androgenowych. Wtedy bardzo często potrzebna jest współpraca wielu specjalistów m.in trychologów, lekarzy, dietetyków czy psychologów.

 

3. Ile kosztuje leczenie łysienia? 

Zakres terapeutyczny w łysieniu czy nadmiernym wypadaniu włosów jest u każdego indywidualny, dlatego koszt leczenia różni się u poszczególnych osób. Zależy to od stosowanych interwencji, oraz od decyzji pacjenta na jaką terapię się decyduje. Największą skuteczność mają terapie łączone, których koszt również jest wyższy.. Należy pamiętać, że do ceny konsultacji bardzo często należy doliczyć cenę badań krwi oraz zakup kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy/włosów (jeżeli specjalista wyrazi taką potrzebę), a także preparaty do suplementacji, które również bardzo często są nieuniknione. Całkowity zakres terapii często dopełniają też zabiegi gabinetowe, jeżeli pacjent się zdecyduje na maximum opcji leczenia, co również przekłada się na wyższą cenę całkowitego leczenia.

 

4. Jaki lekarz zajmuje się włosami? 

Działem specjalizującym się chorobach skóry głowy oraz włosów jest dermatologia, jednak jest to bardzo szeroka dziedzina, która obejmuje wszystkie schorzenia skórne. Specjalistą od włosów i skóry głowy w zakresie pielęgnacyjnym jest trycholog, lekarz dermatolog specjalizuje się w farmakoterapii. Należy podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna, szczególnie w przypadku leczenia miejscowego, ponieważ długotrwale stosowane leki/maści/lotiony mogą doprowadzić do przesuszenia skóry, zaburzenia bariery hydro-lipidowej, a nawet do stanu zapalnego i w konsekwencji dysbiozy.

 

5. Do jakiego lekarza się udać z wypadającymi włosami?

W przypadku wypadających włosów najlepiej zacząć od wizyty u trychologa, a jeżeli będzie taka potrzeba to wykwalifikowany trycholog z pewnością pokieruje dalej do innych specjalistów jak np. lekarz internista, endokrynolog, ginekolog, gastroenterolog, dietetyk czy psycholog.

 

6. Czy kosmetolog może być trychologiem? 

Tak, kosmetolog może być również trychologiem i jest to bardzo dobre połączenie! Dobry trycholog powinien posiadać wiedzę medyczną i okołomedyczną. W zakres tej wiedzy powinny wchodzić podstawy chemii ogólnej oraz kosmetycznej, wiedza z farmakologii, biologii, fizjologii, genetyki czy immunologii. Nie wolno zapomnieć o podstawach dietetyki czy psychologii. Przydatna okazuje się też wiedza z zakresu fryzjerstwa.

 

7. Jakie badania zrobić przed wizytą u trychologa? 

Diagnostyka laboratoryjna powinna obejmować badania obejmujące dział: hematologii, panel tarczycowy, panel lipidowy, witaminy i minerały, panel hormonalny, gospodarkę żelazową, gospodarkę cukrową czy panel wątrobowy. Diagnostyka jest zależna od przypadku i najlepiej dobrać ją po wstępnym wywiadzie. Na pierwszej konsultacji warto mieć przygotowane badania podstawowe, które znajdziesz na naszej stronie:

https://gabinet.agatasuska.pl/przygotowanie/ 

 

8. Czy wizyta u trychologa pomaga? 

Trycholog może dobrać prawidłową pielęgnację do skóry głowy oraz włosów, przyczyniając się tym do poprawy stanu skóry oraz kondycji włosów i zwiększając skuteczność efektów. Kuracje zabiegowe mogą znacząco poprawić stan skóry, ale to wszystko zależy od stopnia zaawansowania danego problemu. W przypadku kiedy mamy do czynienia z dermatozami skóry, efekty mogą nie być spektakularne, w zależności od stopnia zaawansowania choroby lub mogą nie być widoczne od razu, przez co mogą nie spełnić oczekiwań pacjenta. W pracy z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem pacjent musi również uzbroić się w cierpliwość, rzetelna kuracja polegająca nie tylko na działaniu objawowym, ale głównie na działaniu przyczynowo-skutkowym wymaga często dużo czasu oraz zaangażowania nie tylko ze strony trychologa ale również ze strony pacjenta i stosowanie się do zaleceń trychologicznych. Pacjent powinien mieć świadomość, że wiele problemów ze skórą głowy oraz włosami to tylko objaw tego co dzieje się wewnątrz jego organizmu oraz jak wiele etapów trzeba przejść, aby znaleźć i wyeliminować skutecznie przyczynę problemu. Wymaga to od pacjenta dużo cierpliwości oraz zaangażowania w terapię. 

 

9. Gdzie można znaleźć dobrego trychologa w Warszawie? 

Zapraszamy do gabinetu trychologicznego Hair&Skin Therapy. Posiadamy kadrę wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. W swojej pracy podczas konsultacji trychologicznej skupiamy się na znalezieniu przyczyny problemu, co przekłada się też na czas trwania naszej konsultacji – jest to aż 90 min, co pozwala nam na dogłębną analizę. Pracujemy w nurcie holistycznym, wykorzystując aspekty medycyny funkcjonalnej – w naszym gabinecie porozmawiamy o doborze odpowiedniej pielęgnacji, możliwościach terapeutycznych, badaniach laboratoryjnych, suplementacji, znaczeniu stresu oraz diety w kontekście problemów ze skórą głowy i włosami. Po konsultacji otrzymasz spersonalizowane zalecenia, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany do działania.

 

10. Co to jest trichoskopia? 

Trichoskopia jest badaniem skóry głowy i łodygi włosa. Wykorzystuje różne rodzaje światła oraz przybliżeń i jest badaniem bardzo pomocnym w diagnostyce chorób skóry i łodygi. Możemy ocenić m.in. rodzaj skóry, stopień keratynizacji naskórka, wzorce naczyniowe, grubość i gęstość włosów oraz dermatozy skóry i uszkodzenia łodygi.

 

11. Jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa w Hair&Skin Therapy? 

W Hair&Skin Therapy posiadamy dwie podstawowe opcje pierwszej wizyty. Pierwszą z nich jest konsultacja trychologiczna, na której omawiamy rzeczy z zakresu pielęgnacji, badań krwi, diety, suplementacji, stresu czy stylu życia. Podczas konsultacji wykonywane jest badanie skóry głowy pod trichoskopem.

Drugą opcją wizyty jest trichoskopia z doborem pielęgnacji. Tutaj skupiamy się na doborze właściwej pielęgnacji i również wykonujemy badanie trichoskopowe. Wywiad ogranicza się jednak do pielęgnacji i podstawowych aspektów zdrowotnych.

Istnieje również opcja połączenia konsultacji trychologicznej lub trichoskopii z doborem pielęgnacji z zabiegiem, możesz również otrzymać pełen pakiet kosmetyków zaleconych przez trychologa.

Więcej informacji uzyskasz na naszej stronie internetowej w zakładce “Pierwsza wizyta”, gdzie możesz przeczytać więcej:

https://gabinet.agatasuska.pl/pierwsza-wizyta-trycholog-kosmetolog-warszawa/ 

 

12. Czy będę musiała wykonywać jakieś zabiegi? 

Zabiegi są kwestią indywidualną. Na pierwszej wizycie trycholog przedstawia możliwości pracy z problemem skórnym oraz nadmiernym wypadaniem włosów/łysieniem, w tym również możliwości zabiegowe. Szczególnym wskazaniem do zabiegu jest zły stan skóry głowy czy chęć stymulacji wzrostu włosów w różnych przebiegach łysienia czy nadmiernego wypadania.

Działanie zewnętrzne oraz wewnętrzne może przyczynić się do zwiększenia efektów terapii. Zabiegowo możemy znacząco poprawić stan skóry poprzez regulację procesów keratynizacji,  dotlenienie skóry, pobudzenie mikrokrążenia, zmniejszenie stanu zapalnego, stymulacji wzrostu włosów czy regulacji wydzielania łoju. Należy pamiętać o regularności zabiegów i trzymaniu się zaleceń wyznaczonych przez trychologa. 

 

§2 KOSMETOLOGIA

1. Ile kosztuje wizyta u kosmetologa? 

Cena pierwszej wizyty różni się w poszczególnych gabinetach i jest to kwestia indywidualna. Na jej cenę wpływa doświadczenie kosmetologa, jego wykształcenie, czas trwania wizyty, zakres konsultacji, rodzaj wykorzystywanych urządzeń diagnostycznych i zabiegowych, użytych kosmetyków, rozpoznawalność w branży i social mediach czy też miasto i region placówki, w której przyjmuje kosmetolog . Z pewnością także cena konsultacji kosmetologicznej u osoby z dużym doświadczeniem oraz uwzględniającej nie tylko aspekty pielęgnacyjne, ale i też diagnostykę laboratoryjną czy suplementację – będzie wyższa i z pewnością bardziej efektywna. Na cenę wizyty u kosmetologa wpływa też poziom przeszkolenia spcjalisty, a także to, co dostajesz po odbyciu się wizyty jako pacjent. Czasem jest to 1-2 zdania na temat pielęgnacji dla Ciebie wypowiedziane na wizycie, a czasem wielostronicowe spersonalizowane zalecenia domowe. 

 

2. Ile kosztuje leczenie trądziku?

Koszty leczenia trądziku mogą się różnić w zależności od np. rodzaju terapii, lokalizacji oraz specjalisty. Obejmują one koszty wizyt u dermatologa i/lub kosmetologa, badań diagnostycznych, leków, kosmetyków oraz wykonywanych zabiegów. Bezpośrednią informację o kosztach najlepiej uzyskać bezpośrednio od dermatologa / kosmetologa  lub placówki, gdzie będzie przeprowadzane leczenie. Jednak u każdej osoby koszty leczenia oraz czas trwania terapii może się różnić i nie być tak łatwy do określenia, ponieważ w dużej mierze zależy także od stosowania się zaleceń przez pacjenta. 

3. Jaki lekarz zajmuje się leczeniem trądziku?

Dermatolog jest specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, a więc w tym trądziku. Dermatolodzy mogą zastosować różne metody leczenia, w zależności od jego nasilenia i rodzaju. Dermatolodzy najczęściej przepisują leczenie farmakologiczne, takie jak leki miejscowe lub doustne i są to często: antybiotyki, retinoidy, preparaty z kwasem salicylowym, azelainowym czy nadtlenkiem benzoilu. 

4. Leczenie trądziku – dermatolog czy kosmetolog? 

Współpraca między dermatologiem a kosmetologiem może być korzystna w leczeniu trądziku, umożliwiając kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry. Często podczas leczenia dermatologicznego skóra jest podrażniona i sucha, wobec czego kosmetolog może pomóc złagodzić te problemy a także wspomóc i przyspieszyć pozbycie się stanów zapalnych, przebarwień i blizn potrądzikowych. Wiele osób zaczyna od wizyty u kosmetologa, który specjalizuje się w zabiegach kosmetycznych i pielęgnacji skóry. Kosmetolog może przeprowadzić szczegółową analizę skóry, zidentyfikować specyficzne potrzeby pacjenta i zalecić odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz pielęgnację domową. Wraz z intensywnym rozwojem kosmetologii, coraz więcej jest wysoce wyspecjalizowanych kosmetologów, którzy potrafią holistycznie i kompleksowo spojrzeć na problem skórny pacjenta i dać mu prawidłowe wskazówki nie tylko dotyczące pielęgnacji, ale także stylu życia, diety i suplementacji, co stanowi niezmiernie istotny element skutecznej terapii trądziku. W przypadku tego problemu warto więc zacząć od konsultacji z kosmetologiem, który w razie potrzeby pokieruje do innego specjalisty, takiego jak nie tylko dermatolog, ale również endokrynolog, gastroenterolog, alergolog czy dietetyk. 

5. Jakie badania zrobić przed wizytą u kosmetologa?

To jakie badania zrobić przed wizytą u kosmetologa zależy od tego z jakim problemem skórnym zmaga się Klient oraz od tego jak ten problem jest zaawansowany. Jeżeli skóra nie jest problematyczna, a jednocześnie Klient chce w ramach profilaktyki zadbać o swoją skórę, nie trzeba robić żadnych specjalnych badań na wizytę kosmetologiczną. Jednak w przypadku posiadania dermatoz skórnych, takich jak zaawansowany trądzik oporny na wcześniej stosowane metody leczenia, udając się do przeszkolonego w zakresie diagnostyki kosmetologa warto wziąć ze sobą wyniki badań takich jak morfologia, lipidogram, glukoza, insulina, ferrytyna, żelazo, panel tarczycowy, próby wątrobowe, witamina D, B12, kwas foliowy, OB i CRP. Mogą być one przydatne w diagnozowaniu przyczyn problemów skórnych i w tworzeniu indywidualnych zaleceń, które wspomogą wyprowadzenie skóry. W razie potrzeby w związku z wynikami kosmetolog może zlecić dodatkowe badania lub odesłać Podopiecznego do innego specjalisty. 

6. Czy wizyta u kosmetologa pomaga? 

To czy wizyta u kosmetologa będzie pomocna zależy od oczekiwań pacjenta i problemów skórnych z jakimi się zmaga. Kosmetolog może pomóc w zakresie doboru odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz poprowadzić terapię zabiegową skupiając się na rozwiązaniu problemów takich jak np.: zaburzenia bariery hydrolipidowej naskórka, rumień, skóra naczyniowa, zaskórniki, przebarwienia, zaburzenia nawilżenia, utrata jędrności, zaburzona struktura skóry, blizny, rozstępy, zmarszczki. Kosmetolog jest specjalistą, który posiada także wiedzę w zakresie pielęgnacji skór zmienionych chorobowo, obejmującym np. trądzik, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, czy łuszczycę. Warto jednak przed wizytą zorientować się w jakich obszarach pielęgnacji specjalizuje się dany kosmetolog i jakie rozwiązania oferuje. W Hair & Skin Therapy słuchamy potrzeb naszych Podpopiecznych i z dużym zaangażowaniem, w zakresie naszych kwalifikacji staramy się na nie odpowiedzieć.

7. Gdzie można znaleźć dobrego kosmetologa w Warszawie? 

Zapraszamy do gabinetu Hair&Skin Therapy. Posiadamy kadrę wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy mogą pomóc nie tylko w profilaktyce problemów skórnych, ale także w ich rozwiązaniu. Naszym celem jest zapewnienie Klientom komfortu oraz pewności siebie. Nasze kosmetolożki nie tylko dobierają pielęgnację domową pod indywidualne potrzeby skórne, ale także w przypadku skór problematycznych podczas konsultacji funkcjonalnej spoglądają na skórę jak na organ zależny od funkcjonowania całego organizmu. Takie podejście pozwala na znalezienie przyczyn problemów skórnych, a dalej na dobór odpowiednich działań pozwalających na ich wyeliminowanie, w związku z czym na osiągnięcie długotrwałych efektów terapeutycznych. Pracując w nurcie holistycznym, wykorzystujemy aspekty medycyny funkcjonalnej – w naszym gabinecie porozmawiamy o doborze odpowiedniej pielęgnacji, możliwościach terapeutycznych, zabiegowych, badaniach laboratoryjnych, suplementacji, znaczeniu stresu oraz diety w kontekście problemów ze skórą. Dlatego nasza konsultacja funkcjonalna trwa aż 90 minut. Pozwala to na dogłębną analizę przypadku i omówienie wstępnego planu działania. Po konsultacji nasi Podopieczni otrzymują spersonalizowane, całościowe zalecenia, dzięki czemu są lepiej przygotowani do działania. Często plan działania obejmuje także terapię zabiegową, którą przeprowadzamy na najwyższej jakości produktach i sprzętach.

8. Jak wygląda pierwsza wizyta u kosmetologa w Hair&Skin Therapy? 

W Hair & Skin Therapy dostępne są 4 opcje pierwszej wizyty kosmetologicznej: konsultacja pielęgnacyjna, konsultacja kosmetologiczna pełna – funkcjonalna oraz 2 pozostałe opcje, które zawierają konsultację (pielęgnacyjną lub funkcjonalną) oraz dodatkowo spersonalizowany zabieg, wykonywany na najwyższej jakości produktach. 

Podczas konsultacji pielęgnacyjnej nasi Klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo z zakresu stosowania pielęgnacji domowej i procedur higienicznych. Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie, skóra podlega szczegółowej ocenie przez doświadczonego, wykształconego kosmetologa. Na podstawie oceny skóry kosmetolog określa indywidualne potrzeby skórne Klienta, omawia stosowane do tej pory procedury higieniczne, pielęgnację domową i z tego zakresu nasi Klienci dostają spersonalizowane zalecenia. 

Konsultacja kosmetologiczna pełna – funkcjonalna obejmuje nie tylko to, co zawiera konsultacja pielęgnacyjna, lecz podczas niej kosmetolog dokonuje głębszej analizy przypadku skórnego Klienta. Podczas niej omawia aspekty higieniczne, pielęgnacyjne, stan zdrowia, suplementację, dietę oraz styl życia, a także analizuje zalecone wyniki badań krwi, po to, aby znaleźć przyczynę problemów skórnych oraz zaproponować rozwiązania, które przysłużą się jej eliminacji. W związku z takim podejściem nasi Klienci uzyskują długotrwałe i satysfakcjonujące efekty skórne. Na jej podstawie, w ciągu 10 dni roboczych nasi Klienci dostają od swojego kosmetologa kilkunastrostronne, spersonalizowane zalecenia mailowe, dzięki którym są lepiej przygotowani do dalszego działania. 

Więcej można przeczytać na: https://gabinet.agatasuska.pl/pierwsza-wizyta-trycholog-kosmetolog-warszawa/ 

9. Czy będę musiała robić jakieś zabiegi? 

Dzięki terapii zabiegowej szybciej można uzyskać zamierzone efekty. Zabiegi wzmacniają efekt pielęgnacji domowej ukierunkowanej na problem skórny i poprzez ich wykonywanie można skrócić czas trwania terapii skórnej. Podczas zabiegów wykorzystywane są preparaty z wyższymi stężeniami substancji aktywnych niż te, które można stosować w domu. Wobec tego, poddając się zabiegom kosmetologicznym można dogłębniej zadziałać składnikami aktywnymi pobudzając procesy przeciwzapalne oraz regeneracyjne. Dzięki zabiegom przykładowo można szybciej przywrócić równowagę hydrolipidową skórze, szybciej pozbyć się trądziku, blizn, przebarwień, czy zastymulować skórę w sposób nieosiągalny w warunkach domowych; np. kiedy chcemy wyprowadzić skórę z bliznami, zmarszczkami czy głębokimi bruzdami. W związku z tym warto korzystać z zabiegów kosmetologicznych, zwłaszcza tych, które dobierane są w sposób indywidualny, uzasadniony  i wykonywane są na wysokiej jakości preparatach oraz sprzętach, czyli tak jak ma to miejsce w naszym gabinecie.