Czy wiesz czym różni się zabieg mezoterapii igłowej od stymulatorów tkankowych? Który zabieg jest bardziej skuteczny? Dla jakich typów skóry są te zabiegi? Oba te zabiegi cieszą się sporą popularnością w branży kosmetologicznej, jednak różnią się nie tylko sposobem działania, ale także rezultatami, jakie można osiągnąć.
W artykule zostaną bliżej przedstawione obie metody, analizując ich zalety, wady oraz kryteria, które mogą pomóc dokonać świadomego wyboru.
Mezoterapia igłowa – na czym polega?
Na początku warto wspomnieć, że mezoterapia igłowa jest techniką podania różnych preparatów. Zabieg ten polega na wprowadzaniu w głąb skóry preparatów/ koktajli dobranych do potrzeb skóry pacjenta. Wykonuje się to za pomocą bardzo cienkiej igły. Śródskórnie wprowadza się dany preparat, aby powstał tzw. depozyt, czyli mała grudka wyniosła ponad powierzchnię skóry.
Preparaty do mezoterapii igłowej powinny zawierać certyfikat, czyli potwierdzenie bezpieczeństwa ich stosowania. Takie produkty przechodzą szereg badań klinicznych oraz procedur, które potwierdzają skuteczność działania. Do takich produktów należą: RRS, tropokolagen GUNA, Cytocare czy Venom.
Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa może być szeroko stosowana w przeróżnych problemach skórnych:
- przebarwienia
- brak nawilżenia, odwodnienie skóry
- zmarszczki
- skóra wiotka, mało elastyczna
- łysienie skóry głowy
- cienie pod oczami
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem uniwersalnym, a jego działanie zależy od zastosowanych składników. Najczęściej są to: kwas hialuronowy, witaminy, antyoksydanty oraz aminokwasy. Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa wykazuje najlepsze efekty po wykonaniu 3-4 zabiegów w serii.
Stymulatory tkankowe- czym się różnią od mezoterapii igłowej?
Stymulatory tkankowe to preparaty, które odbudowują strukturę starzejącej się skóry, dzięki stymulacji produkcji komórek skóry (fibroblastów), kolagenu i elastyny. Preparaty te są zazwyczaj gęstsze i mają inne składniki aktywne niż koktajle stosowane do mezoterapii igłowej.
Stymulatory są podawane metodą mezoterapii igłowej (poprzez iniekcje), jednakże aplikowane są w głębsze warstwy skóry.
Stymulatory tkankowe – dla kogo?
Wskazania do zabiegu z zastosowaniem stymulatorów tkankowych to:
- zmarszczki na twarzy, szyi i dekoltu
- utrata naturalnego konturu twarzy
- wiotka, nieelastyczna skóra
- ziemisty, koloryt cery
- cienie pod oczami
Stymulatory tkankowe dedykowane są dla osób z pierwszymi oznakami starzenia (najczęściej po 30 r.ż). Składniki jakie stosuje się w stymulatorach to: bursztynian sodu, kolagen, kwas hialuronowy oraz polinukleotydy.
Który zabieg wybrać w takim razie?
Mezoterapia igłowa może być dobrym wyborem dla osób, którzy chcą uzyskać precyzyjne działanie i szybkie rezultaty na dany problem. Zaś stymulatory będą działać silnie odbudowująco na strukturę starzejącej się skóry. Należy pamiętać, że jest to zależne od indywidualnych potrzeb , preferencji oraz stanu naszej skóry. Kosmetolog ma za zadanie zakwalifikować pacjenta do danego zabiegu uwzględniając przeciwwskazania, problemy skórne, stan skóry i rezultaty. Często stosowane są protokoły łączące oba zabiegi, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Przed podjęciem decyzji warto skontaktować się z kosmetologiem, który pomoże wybrać najlepszą opcje dla Twojej skóry i osiągnąć pożądany rezultat.
0 komentarzy