xl9b20d47q5y3tkbjq4b34fo3g7ogc

Te trzy szampony szkodzą Twojej skórze głowy!

lis 17, 2023

Zastanawiasz się, czy Twój szampon do włosów może być szkodliwy? Może obawiasz się jakiegoś szkodliwego składnika? Dowiedz się, jakie trzy rodzaje szamponów mogą zaszkodzić Twojej skórze głowy i jakich szamponów unikać, by mieć zdrową skórę i co za tym idzie – piękne włosy.

 

  • Szampon 2 w 1

Szampon 2 w 1 zawiera szampon i odżywkę w 1 produkcie. 

Szampon stosujemy na skórę głowy, natomiast odżywka jest środkiem kondycjonującym włosy, który stosujemy na łodygę. Łodyga włosa ma zupełnie inne potrzeby niż skóra głowy. Połączenie tych dwóch produktów w jeden może przyczynić się do rozregulowania pH oraz zaburzenia mikrobiomu skóry głowy. Taki szampon zazwyczaj niewystarczająco oczyszcza skórę głowy.

  • Szampon przeciwłupieżowy do codziennego mycia

Codzienne stosowanie szamponu przeciwłupieżowego powoduje wzrost pH skóry, co zaburza mikrobiom skóry głowy, ponieważ mikroorganizmy zasiedlające naszą skórę najlepiej czują się w kwaśnych warunkach (im niższa wartość pH, tym bardziej kwaśne środowisko). 

Przewlekłe stosowanie szamponów przeciwgrzybiczych, jakimi są szampony przeciwłupieżowe, wysusza skórę głowy i wyjaławia florę bakteryjną. Prowadzi to do osłabienia układu odpornościowego skóry, nasila i powoduje stany zapalne oraz prowokuje nawrót łupieżu, świądu, a nawet pieczenia skóry.

  • Szampon regenerujący zniszczone włosy

Szampon dobieramy do naszej skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów

Jeśli nasza skóra zmaga się z jakimś problemem – łupieżem, świądem, przetłuszczaniem – może to mieć wpływ na wygląd, jakość i ilość naszych włosów. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o to co się dzieje na skórze głowy. 

Łodyga to martwy wytwór naskórka i  szampon regenerujący zniszczone włosy nie naprawi stanu łodygi, jednak stosując odpowiedni szampon możemy wpłynąć na wyrastanie nowych, zdrowych włosów. 

Szampon regenerujący może szkodzić naszym włosom również dlatego, ponieważ zazwyczaj tego typu szampony nie oczyszczają odpowiednio naszej skóry. Często są pełne składników, które nadbudowują się na skórze (w przypadku łodygi jest to korzystny efekt ochronny dla włosa), co może powodować zatkanie ujść mieszków włosowych i w konsekwencji nawet wypadanie włosów. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Hair&Skin Therapy skupiamy się na odnalezieniu prawdziwej przyczyny powstawania problemów ze skórą oraz włosami i działaniu długofalowym, a nie chwilowej eliminacji objawów dysfunkcji skóry. 

Pracujemy z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, działamy anti-aging. Wykonujemy zabiegi przeciw wypadaniu włosów, stymulujące wzrost włosów, niwelujące objawy łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy. Oczyszczamy skóry z nadmierną warstwą krystalizacyjną, łupieżem kosmetycznym. Zalecamy odpowiednie wsparcie suplementacyjne, dajemy wskazówki dietetyczne i dotyczące stylu życia. 

Jesteśmy w Warszawie na Bielanach. 

Zobacz inne wpisy