xl9b20d47q5y3tkbjq4b34fo3g7ogc

Czy leki, które przyjmujesz, powodują wypadanie włosów?

mar 11, 2024

Jeśli zauważasz wzmożone wypadanie włosów od kiedy zaczęłaś stosować nowe leki, być może mają one związek z tą sytuacją. Sprawdź, czy one mogą być przyczyną!

 

 • Mechanizm wypadania włosów

Niektóre leki mają działanie uboczne, które może objawiać się wypadaniem włosów w mechanizmie telogenowym artykuł “Jak znaleźć przyczynę wypadania włosów?”. Na szczęście, ten rodzaj łysienia jest odwracalny po zaprzestaniu stosowania tych leków.

 • Które leki powodują wypadanie włosów?

Do tej grupy leków zaliczamy:

 1. Leki przeciwtrądzikowe (retinoidy),
 2. Beta-blokery na nadciśnienie (atenolol, propranolol),
 3. Leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna),
 4. Leki obniżające poziom cholesterolu (statyny),
 5. Leki na nadczynność tarczycy,
 6. Leki psychotropowe,
 7. Leki stosowane w reumatologii,
 8. Niektóre leki przeciwbólowe.

 • Czy te leki zawsze powodują wypadanie włosów?

Nie zawsze. Niektóre leki mogą częściej powodować wypadanie włosów u niektórych osób, podczas gdy u innych może to być rzadkie zjawisko. Warto jednak pamiętać, że istnieją również inne leki i substancje, które mogą wpływać na wypadanie włosów.

 • Gdzie możesz sprawdzić, czy lek, który stosujesz, może powodować nadmierne wypadanie włosów?

Najlepiej zacząć od przeczytania ulotki dołączonej do opakowania leku. Możesz także skonsultować bazę CHPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Charakterystyka leków, gdzie znajdziesz informacje o działaniach niepożądanych dla danego leku. Wystarczy wpisać nazwę substancji czynnej i przejść do karty charakterystyki leku.

Jeśli masz wątpliwości co do przyczyny wypadania włosów, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym trychologiem. Taka konsultacja obejmuje analizę wszystkich aspektów mogących wpływać na wypadanie włosów, omawia sprawy związane z dietą, stylem życia, przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny i wiele więcej. 

W wolnym czasie, możesz zapoznać się z naszym bezpłatnym ebookiem o wypadaniu włosów.

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Hair&Skin Therapy skupiamy się na odnalezieniu prawdziwej przyczyny powstawania problemów ze skórą oraz włosami i działaniu długofalowym, a nie chwilowej eliminacji objawów dysfunkcji skóry. 

Pracujemy z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, działamy anti-aging. Wykonujemy zabiegi przeciw wypadaniu włosów, stymulujące wzrost włosów, niwelujące objawy łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy. Oczyszczamy skóry z nadmierną warstwą krystalizacyjną, łupieżem kosmetycznym. Zalecamy odpowiednie wsparcie suplementacyjne, dajemy wskazówki dietetyczne i dotyczące stylu życia. 

Jesteśmy w Warszawie na Bielanach. 

Zobacz inne wpisy